Carrouselvergadering op 8 oktober en raadsvergadering op 15 oktober

Op donderdag 8 oktober 2026 is er een carrouselvergadering in het gemeentehuis. De raadsvergadering is op 15 oktober 2026. Iedereen is van harte welkom om bij de vergaderingen aanwezig te zijn.

De carrouselvergadering van 8 oktober 2026

Op de agenda van de carrouselvergadering staan de volgende onderwerpen:

Raadzaal

  • Masterplan School Op de Horst (van 20:00 uur tot 21:00 uur)*

Ruimte Millingen aan de Rijn

  • Groenbeleidsplan 2026-2036 (van 20:00 uur tot 21:00 uur)*

*Aanvangstijdstip van de carrouselvergadering is afhankelijk van of er gebruik wordt gemaakt van het inspreekmoment van 20:00 uur tot 20:30 uur. Op de dag van de carrouselvergadering kunnen inwoners inspreken over onderwerpen die op de agenda van de eerstvolgende raadsvergadering staan. Dit is nieuw en geeft raadsleden de mogelijkheid om uw inspreekreactie nog mee te nemen bij de voorbereiding op de raadsvergadering. Dit extra inspreekmoment is van 20:00 uur tot 20:30 uur. Daarna begint de carrouselvergadering. Op http://raad.bergendal.nl staan de definitieve tijdstippen.

Over één carrouselonderwerp staat hieronder meer informatie.

Nieuwe school in De Horst

Eind 2024 is de raad akkoord gegaan met de bouw van een nieuwe school op het sportcomplex in Groesbeek-De Horst. Gebruikers en bewoners zijn (en worden) op verschillende momenten betrokken bij de nieuwe inrichting van het sportcomplex (participatie). Voordat de verschillende onderdelen worden uitgewerkt en uitgevoerd, is het belangrijk dat duidelijk is over wat er in het gebied gaat veranderen en waarom. Dit staat allemaal in het Masterplan De Horst. Het is een plan op hoofdlijnen. Het plan laat zien waar functies terecht komen op het sportcomplex. De raad wordt gevraagd in te stemmen met het Masterplan en extra geld beschikbaar te stellen. Daarna start de verdere uitwerking van de verschillende onderdelen, zoals het kindcentrum, verkeersveiligheid en de verplaatsing van sportvelden.

De raadsvergadering van 15 oktober 2026

Op de agenda van de gemeenteraad staan naast de onderwerpen die hierboven zijn genoemd, nog andere onderwerpen. 

Hamerstukken (geen inhoudelijke behandeling)

  • Oprichting stichting Knooppunt Coördinatie Rijk-Regio’s (KCR2);
  • Begrotingswijziging 2026 frictiekosten ontvlechting bedrijfsvoering VRGZ en GGD GZ;
  • Belastingverordening rioolheffing.

Inspreken

Wilt u inspreken over punten die op de carrousel- en raadsagenda staan? Dat is mogelijk. U kunt zich tot op de dag van de vergadering tot 12.00 uur bij de griffie melden. Dat kan telefonisch (14024) of via e-mail (griffie@bergendal.nl).

Live en achteraf kijken

Zowel carrousel- als raadsvergaderingen zijn live te volgen en terug te kijken via http://raad.bergendal.nl. De vergaderstukken zijn ook te vinden via de iBabs-app. Vul bij sitenaam “bergendal” in. Gebruikersnaam (email) en wachtwoord is “burger”. Meeluisteren kan ook via omroep Berg en Dal. U kunt de raad ook volgen door op X, Facebook en Instagram te zoeken op “Gemeenteraad Berg en Dal”.

Voor vragen of ideeën kunt u contact opnemen met de griffie via griffie@bergendal.nl.