Hitte in de gebouwde omgeving
Tijdens tropisch warme dagen kan het in onze dorpen flink heet worden - veel warmer dan in de omliggende natuur. Dat komt doordat gebouwen en straten warmte vasthouden. Die hitte kan zorgen voor ongemak en zelfs gezondheidsklachten, vooral bij ouderen en mensen met een kwetsbare gezondheid.
Hoe kunnen we de hitte in onze dorpen verminderen?
We kunnen de hitte in onze dorpen o.a. verminderen door meer planten te plaatsen. Planten zijn echte verkoelers. Ze geven vocht af aan de lucht en bomen zorgen voor schaduw. Dat maakt warme dagen een stuk aangenamer.
De gemeente heeft al op meerdere plekken meer groen aangelegd, bijvoorbeeld op het Kerkplein in Breedeweg en het Oranjeplein in Millingen.
Groen is niet alleen goed tegen hitte. Planten zuiveren de lucht, trekken dieren aan en maken onze dorpen gezonder én mooier.
Wilt u uw tuin groener maken?
Wilt u uw eigen tuin groener maken? De gemeente helpt u graag met handige regelingen:
- Subsidie voor afkoppelen regenpijp
Maak uw regenpijp los van het riool en laat het regenwater van uw dak direct in uw tuin stromen. Dit is goed voor de plantjes en helpt tegen verdroging van de grond. U kunt hiervoor tot € 500,- subsidie krijgen.

De Tegeltaxi haalt gratis de tegels op die u zelf uit uw tuin haalt. U moet de tegels dan wel vervangen door planten. Geldig in heel de gemeente Berg en Dal.
- Maak een boomtuintje
Sommige bomen in de straat staan in kale grond. Zet er plantjes bij en fleur de buurt op! Vraag wel eerst toestemming aan de gemeente voordat u begint met planten of zaaien.
Kijk voor meer informatie en het aanvragen van de regelingen op www.bergendal.nl/berg-en-dal-verandert-mee